Jak dostać pożyczkę dla zadłużonych?

Jak dostać pożyczkę dla zadłużonych?
Znaczna część dorosłych Polaków ma na swoim koncie zobowiązanie finansowe. Większość z nich posiada więcej niż jeden kredyt lub pożyczkę. Takie osoby rzadko kiedy mogą liczyć na otrzymanie finansowego wsparcia w banku. A często zdarza się, że potrzebują dodatkowej gotówki na realizację bieżących potrzeb lub spłatę dotychczasowych zobowiązań. Wtedy z pomocą przychodzi widniejąca w ofercie firm pozabankowych pożyczka dla zadłużonych.

Banki nie chcą udzielać kredytów osobom, które mają problem z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań, zaniechały spłaty długów w przeszłości lub widnieją w bazach BIG, BIK lub KRD. Za to instytucje pozabankowe i parabanki przyjmują takich klientów z otwartymi rękami.

Specjalnie dla nich powstała pożyczka dla zadłużonych, o którą można starać się, posiadając aktualnie zadłużenie i nie mając zdolności kredytowej. Masz problemy finansowe? Sprawdź, jakie propozycje na rynku pozabankowym na Ciebie czekają.

Pożyczka dla zadłużonych – jak to działa?

Dla tych, którzy zastanawiają się, czym jest pożyczka dla zadłużonych, już spieszymy z odpowiedzią. Mówiąc najprościej, jest to alternatywa wobec oferty banków, które nie udzielają kredytów osobom z negatywną historią kredytową ani mającym opóźnienia w spłatach rat zaciągniętych wcześniej należności. Stronią też od pomocy tym, których konto zajął komornik.

W praktyce wygląda to tak, że pożyczki dla zadłużonych udzielane są bez weryfikacji klienta w BIK i innych bazach dłużników, a nawet jeśli zostanie on prześwietlony, to w żaden sposób nie wpłynie to na decyzję o przyznaniu pożyczki.

Kto może się starać o pożyczkę dla zadłużonych? Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może zostać przyznana osobom, które już mają inne zobowiązania finansowe na koncie, a także tym, którzy figurują w bazach dłużników.

Mogą starać się o nią klienci z negatywną historią kredytową i niską zdolnością kredytową. Taka pożyczka zostanie udzielona bez względu na fakt przyznania komornika czy toczącego się postępowania windykacyjnego.

Pożyczka online dla zadłużonych ze złą historią - to możliwe?

Pożyczkobiorcy mający aktualne zadłużenie, ale również złą historię kredytową, będą posiadali tzw. niski scoring kredytowy. Jak powstaje zadłużenie i co to jest scoring kredytowy? Zaciągając kolejne kredyty i pożyczki łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, a wtedy nietrudno o terminowe regulowanie rat.

Bezpośrednio przekłada się to na gorszy wynik scoringu kredytowego, który powstaje w oparciu o analizę dotychczasowej obsługi produktów finansowych.

Jeśli kredytobiorca w przeszłości spóźniał się ze spłatą zobowiązań albo całkowicie zaprzestawał spłaty, przełoży się to negatywnie na ocenę punktową, na podstawie której instytucje udzielające kredytów oceniają wiarygodność potencjalnych klientów.

Taka sytuacja wyklucza otrzymanie kredytu w banku. Na szczęście na rynku pozabankowym są pożyczki dla zadłużonych ze złą historią, z których mogą korzystać osoby, których wniosek o kredyt został odrzucony przez bank.

Czy wiesz, że…

By otrzymać pomoc finansową, nie musisz nawet wychodzić z domu. Ostatnio popularnością cieszą się pożyczki dla zadłużonych ze złą historią online, w przypadku których przez procedurę wnioskowania można przebrnąć zdalnie, bez konieczności pojawiania się w placówce.

Jak dostać pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Pożyczka bez zdolności kredytowej – czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online przeznaczone są dla pożyczkobiorców, którzy nie spełniają niezbędnych warunków, aby instytucja bankowa mogła udzielić im kredytu. Klientami instytucji pozabankowych są też osoby z podwyższonym ryzykiem i niższą wiarygodnością finansową.

Pojawia się teraz pytanie, jak dostać pożyczkę dla zadłużonych bez zdolności kredytowej? Procedura uzyskania pożyczki jest znacznie krótsza niż w przypadku zaciągania standardowego kredytu.

Zwykle kredyt na dowód w firmie pozabankowej udzielany jest całkowicie przez internet, w ciągu 15 minut od złożenia wniosku. Nie ma potrzeby przedstawiania umowy o pracę oraz innych zaświadczeń. Wystarczy jedynie dowód osobisty i wyciąg z konta.

Pożyczki bez BIK dla zadłużonych - co to za oferta?

Kolejną propozycją dla osób z nieciekawą historią kredytową są pożyczki bez sprawdzania baz. Czym są pożyczki bez BIK i KRD? To nic innego jak pożyczki dla dłużników, które nie wiążą się ze sprawdzaniem bazy BIK, KRD ani żadnej innej. W praktyce oznacza to tyle, że parabanki nie przywiązują wagi do złej historii kredytowej czy niespłaconych zobowiązań.

Dla kogo są pożyczki bez BIK? To rozwiązanie idealne dla osób mających świadomość tego, że ich nazwisko widnieje w bazach dłużników oraz takich, które w przeszłości miewały problemy ze spłatą zaciągniętych kredytów i chwilówek. Rynek pozabankowy obfituje w pożyczki dla zadłużonych ze złą historią kredytową i pożyczki bez BIK dla zadłużonych.

Wybierając najlepszą ofertę, zwróć uwagę na całkowite koszty kredytu, a nie tylko na oprocentowanie. Dzięki temu będziesz mieć świadomość tego, ile dokładnie pieniędzy przyjdzie Ci zwrócić.

Czy te informacje były pomocne?

Ocena artyułu: 5 / 1 głos
xTa witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, obowiązuje Polityka prywatności Google i Warunki korzystania z usługi.

Pytania i odpowiedzi

* Uzupełnij to pole

Sprawdź podobne artykuły

Zobacz wszystkie