Szybka pożyczka – jak otrzymać korzystną pożyczkę szybko?

Szybka pożyczka – jak otrzymać korzystną pożyczkę szybko?
Szybka pożyczka jest sposobem na niemal natychmiastowe pozyskanie środków finansowych, które można wykorzystać w dowolny sposób. Szybką pożyczkę od ręki można korzystnie uzyskać z oferty firm pożyczkowych, które proponują darmowe chwilówki dla nowych klientów.

Informacje, jakie znajdziesz w tym artykule:


Szybkie pożyczki od ręki pozwalają na podreperowanie w krótkim czasie budżetu domowego. Warto wiedzieć, gdzie i jak otrzymać takie pożyczki na najkorzystniejszych warunkach.

Szybka pożyczka – co powinieneś o niej wiedzieć?

Na polskim rynku finansowym ugruntowana jest już w dużej mierze oferta firm pożyczkowych działających w segmencie pozabankowym. Mówi się już powoli o dominacji niskokwotowych pożyczek gotówkowych udzielanych w firmach pożyczkowych nad kredytami gotówkowymi w bankach.

Nie ulega wątpliwości, że szybkie pożyczki od ręki, z jakich można skorzystać w firmach pozabankowych, mają wiele zalet. To najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na dowolne cele kredytowe, bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces ubiegania się o pożyczki ekspresowe może być zrealizowany przez internet. To wygodna opcja dla tych osób, które chciałyby pozyskać dodatkowe środki finansowe o dowolnej porze dnia i nocy.

Trzeba wiedzieć, że pożyczki od ręki online mają uproszczone zasady ubiegania się o finansowanie dla klientów. Nie trzeba więc składać wraz z wnioskiem pożyczkowym stosu dokumentów i zaświadczeń.

Uwaga!

Niektóre firmy pożyczkowe deklarują, że udzielona pożyczka natychmiast trafi na konto pożyczkobiorcy. Szybka pożyczka w 15 min jest jak najbardziej osiągalna, ale zależy to w dużej mierze od tego, jak szybko klient zweryfikuje swoją tożsamość.

Szybka pożyczka – z czego wynika krótki termin pozyskania pożyczki?

Wysoka dostępność szybkich pożyczek przez internet sprawia, że wiele osób może z nich skorzystać. Największym atutem, na który zwraca uwagę spora część pożyczkobiorców, takich ofert jest szybkość, z jaką można uzyskać wypłatę pieniędzy na konto bankowe klienta. Jak to możliwe, że szybka pożyczka dla każdego trafia na rachunek pożyczkobiorcy w tym samym dniu, w którym składał on wniosek o pożyczkę w firmie pożyczkowej?

Otóż wszystko związane jest z automatyzowanym procesem weryfikacji i oceny wniosku pożyczkowego. Dla klientów szybka pożyczka dostępna jest głównie w internecie. Wystarczy złożyć wniosek kredytowy, a pracownicy firmy pożyczkowej lub stworzony w tym celu algorytm programistyczny sprawdzą, czy klientowi można udzielić takiego zobowiązania.

Firmy pożyczkowe w odróżnieniu od banków nie mają obowiązku wyliczania zdolności kredytowej potencjalnych klientów ani kontrolowania ich danych w Biurze Informacji Kredytowej. Proces kredytowy mogą wydłużyć kontrole wiarygodności klientów w powszechnie dostępnych bazach Biur Informacji Gospodarczych, ale nie będzie to trwało zbyt długo. Banki mają obowiązki wynikające z rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego, podczas gdy firmy pożyczkowe nie są nimi objęte.

Dla kogo szybka pożyczka?

Błyskawiczna pożyczka udzielana w sieci internetowej jest najlepszym i najszybszym sposobem pozyskania dodatkowych pieniędzy przez konsumentów. Pożyczkodawcy, czyli firmy pożyczkowe pozabankowe, oferują pożyczki szybkie, które można spożytkować w dowolny sposób. Oferta kierowana jest do osób, które spełniają określone wymagania, takie jak:

  • wiek – co najmniej 18 lat lub więcej – część pożyczkodawców dopuszcza dopiero możliwość udzielenia pożyczki od ręki osobom w wieku 21-23 lat;
  • polskie obywatelstwo;
  • miejsce zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
  • brak negatywnych wpisów w BIK-u czy w BIG-ach, choć nie wszystkie firmy pożyczkowe sięgają po dane z takich biur przy weryfikacji wiarygodności kredytowej pożyczkobiorcy;
  • posiadanie konta w polskim banku, zarejestrowanego na własne nazwisko.

Klient musi złożyć kompletny wniosek o pożyczkę, aby szybka pożyczka od ręki została mu ostatecznie udzielona. Część pożyczkodawców wymaga od klientów oświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów miesięcznych i kosztów ponoszonych w tym samym czasie, aby móc wyliczyć szacunkową zdolność kredytową. Na tej podstawie pożyczkodawca stwierdza, czy klienta stać na wnioskowaną pożyczkę.

Korzystne oferty na szybkie pożyczki

Szybka pożyczka dla każdego dostępna jest w licznych firmach pożyczkowych działających na polskim rynku. Stwarza to problem dla potencjalnych klientów, ponieważ nie wiedzą, z jakiej oferty rzeczywiście warto skorzystać.

Przy porównywaniu propozycji na szybkie pożyczki pozabankowe trzeba brać pod uwagę nie tylko wysokość ich oprocentowania, ale i wszystkie inne koszty. Firmy pożyczkowe mogą pobierać prowizję za przystąpienie do zobowiązania, jak i inne opłaty. Dlatego można uznać, że szybka pożyczka jest rzeczywiście korzystna dla klienta, jeśli jej RRSO jest niższe niż w przypadku pozostałych uzyskanych przez niego ofert pożyczkowych.

Czy wiesz, że...?

RRSO to roczna rzeczywista stopa oprocentowania, która odzwierciedla całkowity poziom kosztów pożyczkowych. Im będzie ona niższa, tym lepiej dla pożyczkobiorcy.

Warto również przy porównaniu zwrócić uwagę na wysokość całkowitego kosztu pożyczki lub całkowitej kwoty do spłaty. Porównanie będzie miało sens, jeśli będziemy zestawiać ze sobą tylko takie szybkie pożyczki, które będą miały tożsamą kwotę i okres spłaty zobowiązania.

Szybkie pożyczki za darmo – warunki ich udzielenia

W poszukiwaniu najlepszej oferty na szybkie pożyczki od ręki na pewno natrafimy na darmowe pożyczki. W ich przypadku szybka pożyczka na 60 dni udzielona może być całkowicie bezpłatnie. To bardzo dobra oferta, ale dostępna wyłącznie dla nowych klientów wybranych firm pożyczkowych. Darmowa ekspresowa pożyczka zostanie udzielona klientowi, który nigdy wcześniej nie zaciągał pożyczek w danej firmie pozabankowej.

Dodatkowo, szybka pożyczka od ręki pozostanie bezpłatna, a pożyczkobiorca zwróci do firmy pożyczkowej dokładnie taką kwotę, jaką uzyskał, jeśli nie spóźni się z jej uiszczeniem w terminie wskazanym w umowie pożyczkowej. W przeciwnym razie pożyczkodawca będzie uprawniony do naliczenia dodatkowych opłat i prowizji, wraz z odsetkami.

Szybka pożyczka gotówkowa dostępna jest w licznych firmach pożyczkowych w trybie online. Wystarczy złożyć wniosek pożyczkowy i spełnić warunki stawiane przez pożyczkodawcę, aby móc sięgnąć nawet po darmową pożyczkę błyskawiczną.

Czy te informacje były pomocne?

Sprawdź podobne artykuły

Zobacz wszystkie