Pożyczki pozabankowe — ranking pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe — ranking pożyczek pozabankowych
Na jakich zasadach działają pożyczki pozabankowe i jak znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę parabanków, tak aby spłata kredytu była niska, a termin spłaty dopasowany do Twoich możliwości finansowych? Dowiedz się także jak uzyskać pożyczkę pozabankową bez sprawdzania baz BIK i KRD, bez zaświadczeń majątkowych. Poznaj przygotowany przez nas ranking kredytów pozabankowych w 2019 roku, przygotowany przez nas na podstawie popularności i ocen wśród pożyczkobiorców.

Czym są pożyczki pozabankowe?

Terminem pożyczki pozabankowe określa się pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe, tzw. parabanki. Wierzycielem może być zatem tylko osoba fizyczna, prywatna lub firma. Stwierdzenie to zakłada, że nie może to być reprezentant żadnej instytucji finansowej czy też urzędu.

Produkty finansowe oferowane przez instytucje pozabankowe to przede wszystkim pożyczki. Kwota udzielonego kredytu jest mniejsza, niż w bankach, a okres kredytowania jest krótki.

Jednak zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że są łatwo dostępne dla każdego, gdyż często parabanki nie sprawdzają baz BIK i KRD, a także nie wymagają udokumentowania dochodów. Wyróżniamy kilka rodzai pożyczek pozabankowych:

  • chwilówki – pożyczka na małą kwotę z krótkim okres spłaty, spłacana w jednej racie
  • pożyczka ratalna – zaciągane są na wyższe kwoty z dłuższym okresem spłaty, może zostać przeznaczona na dowolny cel;

Gdzie wziąć pożyczkę pozabankową?

Pożyczkę pozabankową najlepiej wziąć w zaufanych parabankach. Warto przed zawarciem umowy z wierzycielem dokładnie przeanalizować wszystkie koszty udzielenia pożyczki gotówkowej. Warto zapoznać się z rankingiem chwilówek na serwisach internetowych.

Pożyczki pozabankowe online - jak uzyskać?

Jest możliwość wzięcia pożyczki online w parabankach. We wniosku online należy podać swoje podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, stały adres zamieszkania, a także kwotę pożyczki i okres kredytowania. Większość parabanków jako warunku koniecznego do uzyskania pożyczki wymaga stałego zameldowania w Polsce oraz obywatelstwa polskiego.

Warunkiem jest także przekroczenie pewnego wieku pożyczkobiorcy, by móc starać się o pożyczkę – zazwyczaj jest to 18 lub 21 lat.  Niektóre instytucje pozabankowe określają górną granicę wieku, do której konsument może wziąć pożyczkę pozabankową przez internet.

Podczas wnioskowania online należy mieć dokument tożsamości i aktualny rachunek konta bankowego, na które wpłacone będą pożyczone pieniądze. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez wpłacenie przelewu z naszego konta o symbolicznej kwocie na rachunek wierzyciela.

Jak znaleźć tanie pożyczki pozabankowe?

Gdzie można znaleźć tanie pożyczki pozabankowe? Ofert parabanków jest bardzo dużo, a koszty uzyskania kredytu znacznie różnią się od siebie. Jednak większość parabanków ma w swojej ofercie korzystną opcję pożyczki gotówkowej dla nowych klientów. Jest możliwość uzyskania pierwszej pożyczki całkowicie za darmo – oznacza to w praktyce, że spłacamy tyle, ile pożyczyliśmy.

Jednak nie kwota maksymalna pożyczki za darmo jest zazwyczaj bardzo niska i wynosi do kilku tysięcy złotych (firma Lendon oferuje darmową pożyczkę aż do 6000 zł). Jeśli chcemy skorzystać z normalnych warunków pożyczki pozabankowej i chcemy wybrać jak najbardziej korzystną ofertę to warto przejrzeć ranking. W rankingach górują takie parabanki jak lendon.pl, NetCredit, polożyczka, miloan czy vivus.

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń - to możliwe?

Banki decydują o uzyskaniu kredytu sprawdzając naszą zdolność kredytową – czyli możliwości finansowe. Jednak jeśli nasza zdolność kredytowa jest mała, nie mamy szans na uzyskanie kredytu gotówkowego w instytucji bankowej. Alternatywą mogą być pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń.

Nie każdy parabank udziela jednak takiego kredytu, gdyż większość z nich pod łudzącym sloganem “pożyczki bankowe bez zaświadczeń” wymaga od pożyczkobiorcy udokumentowania swoich dochodów – może to być umowa o pracę, umowa o zlecenie, renta, emerytura.

W przypadku pożyczki online jest to na przykład plik z PDF z regularnym wyciągiem z rachunku bankowego, na które wpływa wynagrodzenie. Ofertę pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń mają parabanki: solocredit.pl, wandoo, viasms.pl, miloan czy Provident.

Pożyczki pozabankowe bez baz: BIK i KRD

Wierzytelność kredytowa to nic innego jak nasza historia kredytowa, czyli terminowe lub nieterminowe spłacanie kredytów, ilość i rodzaj spłacanych kredytów, debetów na karcie kredytowej. Dla tych, którzy mają negatywną historię kredytową w bazach BIK i KRD będzie trudno uzyskać pożyczkę pozabankową, gdzie sprawdzane są informacje właśnie w tych rejestrach.

Warto w tej sytuacji sięgnąć po pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD, gdyż mamy wtedy szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku przez parabank. Takie rozwiązanie może być jedyną szansą ratunku, dla tych którzy potrzebują pilnie i szybko gotówki, ale nie mają szans na uzyskanie jej w instytucjach, gdzie sprawdzane są bazy danych kredytobiorcy.

W rzeczywistości takich ofert jest bardzo niewiele i 99 % parabanków sprawdza bazę BIK i KRD w celu podjęcia decyzji o udzielenie kredytu.

Pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową

Pożyczki pozabankowe dla osób, ze złą historią kredytową są szeroko oferowane przez parabanki. Choć większość z nich sprawdza bazy takie jak BIK, BIG InfoMonitor, ERIF i KRD to kredytobiorcy z negatywną historią kredytową mają większą szansę uzyskania kredytów, niż w banku. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, a bierze się pod uwagę także zdolność kredytową oraz posiadany majątek.

Prywatne pożyczki pozabankowe – na czym polegają?

Pożyczki pozabankowe polegają na wzięciu zobowiązania finansowego na dowolny cel. Zazwyczaj są to małe kwoty z krótkim okresem spłaty, jednak zdarzają się wyjątki takie jak oferty parabanków w HapiPożyczka, Rapida, Wonga i Monedo Now, gdzie kwota dochodzi do 25 000, co jest dużą sumą, jeśli chodzi o ofertę parabanków.

Zazwyczaj decyzja o kredycie pozabankowym podejmowana jest w ciągu tego samego dnia, a gotówka trafia na konto pożyczkobiorcy już następnego dnia.

Ranking pożyczek pozabankowych

W celu właściwego dobrania kredytu pozabankowego niezbędna jest dokładna analiza dostępnych na serwisach internetowych ofert parabanków.

Przedstawiamy ranking pożyczek pozabankowych

1. Lendon.pl

  • Maksymalna kwota pożyczki – 6000 zł
  • do 45 dni
  • Przykład: całkowita kwota pożyczki 1000 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie: 10%; opłata przygotowawcza 190,00 PLN; prowizja 84,00 PLN; odsetki kapitałowe 8,20 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1282,20 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 1958%

2. Ferratum Bank

  • do 10 000 pożyczka ratalna, mikropożyczka do 2000
  • Przykład: całkowita kwota pożyczki 1.000 PLN (bez kredytowanych kosztów pożyczki), spłata w terminie 30 dni w jednej racie, RRSO 1974 %, oprocentowanie zmienne 10 %, koszt całkowity pożyczki: 282,99 PLN (w tym opłata administracyjna w wysokości 274,66 PLN oraz odsetki od pożyczki w wysokości 8,33 PLN), kwota całkowita do spłaty: 1.282,99 PLN

3. Polożyczka

  • Maksymalna kwota pożyczki – 8000
  • do 30 dni

Przykład: całkowita kwota kredytu: 500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 641,46 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 10%, RRSO 1972,17,  całkowity koszt kredytu 141,46 zł (w tym: prowizja 137,35 zł odsetki 4,11 zł), okres 30 dni.

Czy te informacje były pomocne?

xTa witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, obowiązuje Polityka prywatności Google i Warunki korzystania z usługi.

Pytania i odpowiedzi

* Uzupełnij to pole

Sprawdź podobne artykuły

Zobacz wszystkie