Pożyczki bez zdolności kredytowej - czy to możliwe?

Pożyczki bez zdolności kredytowej - czy to możliwe?
Banki i firmy pożyczkowe coraz bardziej liberalnie podchodzą do dokumentowania osiąganego dochodu przez swoich klientów. Skoro często wystarczy samo oświadczenie o dochodach, to czy już możliwa jest pożyczka bez zdolności kredytowej? Sprawdźmy.

Jeszcze do niedawna pożyczki bez zdolności kredytowej były czymś nieosiągalnym. Nikt nie przypuszczał, że chęć pozyskania klientów pójdzie tak daleko i w zasadzie zostaną zdjęte ostatnie zabezpieczenia.Już długi czas oferowane są pożyczki na sam dowód, pożyczki bez zaświadczeń czy bez weryfikacji w BIK.

Wszystko po to, aby rozszerzyć grupę docelową klientów pożyczkowych. Teraz instytucje finansowe sięgają po ostatni bastion – zadłużonych konsumentów, którzy już nie mają z czego spłacać.

Pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet - co to za oferta?

W dzisiejszych czasach pożyczki online to już chleb powszedni i nikogo nie dziwi dostępność takiej procedury. Czymś stosunkowo nowym są za to pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet. Jak jest naprawdę?

Prawda jest taka, że jest rzeczywiście możliwość otrzymania pożyczki online bez zdolności kredytowej. Obecne czasy są mocno skojarzone z wysokim poziomem konsumpcjonizmu. Z tego powodu ludzie kupują i wydają coraz więcej, nawet więcej niż wynoszą ich zarobki. Tak samo wygląda właśnie sytuacja ze zdolnością kredytową.

W pewnym momencie po prostu raty kredytu zaczynają przewyższać dochody i pojawia się problem. Jako naturalny efekt potrzeby kredytowania osób zadłużonych powstały pożyczki bez zdolności kredytowej online.To nie jest tak, że uzyskamy kredyt hipoteczny czy inny kredyt gotówkowy od ręki, bez konieczności spełnienia żadnych warunków z naszej strony.

Nawet nie wykluczone są pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet długoterminowe. Każdy klient jest mile widziany i dla każdego znajdzie się oferta.

Pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem - to możliwe?

Obecnie nie ma dyskryminacji żadnego z klientów, dlatego na rynku dostępne są nawet pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem. Przede wszystkim tego typu pożyczek możemy szukać w firmach, które udzielą nam kredyt gotówkowy bez BIK.

Czyli banki odpadają na starcie, ponieważ sprawdzają wszystkie dostępne rejestry. Proces analizy i weryfikacji klienta w banku jest bardziej szczegółowy i dokładny. Do BIK jesteśmy wpisywani, jeśli minie 60 dni od daty wymagalności spłaty raty.

Należy zatem znaleźć oferty, gdzie BIK jest nieważny lub po prostu pomijany. Ponadto, jeśli mamy komornika to pożyczka nie powinna być uruchomiona na konto bankowe, ponieważ może zostać automatyczni zajęta. Chyba że taki jest właśnie cel pożyczki, to śmiało należy wnioskować. W innym wypadku należy zdecydować się na pozabankową firmę udzielającą pożyczek online, która gotówkę zleca przekazem pocztowym lub w formie czeku.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online - jak uzyskać?

Pożyczki dla osób bez zdolności kredytowej to łatwy sposób dla instytucji finansowych na pozyskanie klientów. Z kolei dla klientów to czasem jedyny możliwy sposób na dodatkową gotówkę, której potrzebują. Na równi z innymi ofertami na rynku są już dostępne pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online.

Czym bowiem różni się osoba zadłużona od innego klienta? Tym, że posiada już zobowiązania, które musi spłacać, ale wcale nie oznacza to, że jest nierzetelnym konsumentem. Z tego powodu nie są skreślone takie osoby, a pożyczki bez dolności kredytowej online cieszą się wśród nich coraz większą popularnością. Są one łatwo dostępne i nie wymagają nawet wyjścia z domu.

Ponadto dokumentacja potrzebna do wniosku to zazwyczaj sam dowód osobisty plus informacja od nas o wysokości osiąganych dochodów czy otrzymywania innych regularnych wpływów.

Skoro każdy może wnioskować o pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet, to czy punkty stacjonarne mają jeszcze racje bytu? To pytanie zadaje sobie wiele banków, co widać w zamykaniu coraz większej ilości placówek. Moim zdaniem oddziały stacjonarne zawsze będą miały klientów, ponieważ nic nie zastąpi kontaktu z człowiekiem twarzą w twarz.

Czym jest szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej?

To najprostszy i najbardziej popularny produkt kredytowy, którego szukają masy zainteresowanych klientów. Dlaczego? Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej jest kusząca, ponieważ istnieje realna szansa na otrzymanie gotówki nawet w ciągu od kilku do kilkunastu minut.

Nie trzeba przy tym dokumentować w jakiś sposób swojego dochodu czy przedstawiać innych problematycznych dokumentów, które w banku byłyby wymagane. Zazwyczaj sam dowód osobisty jest wystarczający.

Aby taką szybką pożyczkę otrzymać, kluczowe jest posiadanie konta w banku. Po uruchomieniu pożyczki wpływa ona na nasze konto i nigdzie nie musimy się już udać.  Jest to istotne, ponieważ często klient musi wykonać przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł lub 0,01 zł w celu potwierdzenia autentyczności swoich danych.

Na czym polegają pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Konsolidacja kredytów często wynika właśnie z problemów finansowych i trudności ze spłatą rat. Miejscem, gdzie można dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej, jest zarówno bank, jak i firmy pożyczkowe. Nie oznacza to, że nie jest wymagane posiadanie dochodu czy nie są weryfikowane jakieś bazy.

Banki również pozwalają na pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej, ponieważ najczęściej wtedy rozkładają je na dłuższy okres czasu i wtedy rata wychodzi nawet niższa od pierwotnie płaconej.

Każdy bank ma swój algorytm do wyliczania zdolności, więc nie ma gwarancji, że każdy bank działa w ten sam sposób. Skoro banki na to pozwalają, to firmy pożyczkowe tym bardziej udzielają finansowania tego typu. Jest to nawet dla nich korzystniejsze, ponieważ w przypadku braku spłat poprzednich zobowiązań, istnieje szansa, że teraz klient stanie na prostą.

Czym jest zdolność kredytowa i jak ją poprawić?

Czym jest zdolność kredytowa? Najprościej rzecz ujmując, dochód klienta musi wystarczyć na pokrycie jego wydatków na życie tj. czynsz, opłata rachunków, miesięcznych rat długów, jakie masz obecnie, a także tej pożyczki, o którą wnioskujesz. Inaczej mówiąc, to zdolność do spłaty pożyczki razem z należnymi odsetkami, pomimo innych miesięcznych kosztów. Na zdolność kredytową wpływ ma wiele czynników.

Często ludzie nie wiedzą, że psują ją sobie, jeśli składają kilka lub kilkanaście wniosków o pożyczkę czy inny produkt kredytowy w kilku bankach. Ilość zapytań obniża wtedy naszą ocenę punktową w BIK, co negatywnie wpływa również na naszą zdolność. Co można zrobić, żeby ją poprawić? Zawsze możemy podjąć się dodatkowej pracy, bo większy dochód to większa zdolność kredytowa.

Ponadto do wnioskowanego kredytu może przystąpić z nami ktoś, kto ma lepszą historię i zdolność kredytową niż my. To również podniesie naszą ocenę. Ze zdolnością kredytową powiązana jest historia kredytowa, o którą też trzeba dbać. Paradoksalnie lepiej, jeśli w przeszłości klient miał kredyt i spłacał go regularnie niż czysta karta i brak jakichkolwiek rat w przeszłości.

Jest tak, ponieważ wtedy nie wiadomo, jakim jesteś klientem i czy można nam zaufać. Czasem, jeśli zależy nam na otrzymaniu większej pożyczki, lepiej wziąć żelazko na raty, na kilka miesięcy i spłacić je w terminie, a później wnioskować o pożyczkę.

Czy te informacje były pomocne?

xTa witryna jest chroniona przez reCAPTCHA, obowiązuje Polityka prywatności Google i Warunki korzystania z usługi.

Pytania i odpowiedzi

* Uzupełnij to pole

Sprawdź podobne artykuły

Zobacz wszystkie