Zadzwoń do nas!

12345 20 02

Opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy operatora

Jaka jest różnica między kredytem samochodowym a kredytem gotówkowym? - porady finansowe

Kredyt samochodowy jest najczęściej związany z miejscem dokonywania transakcji. Otrzymasz go zwykle tam, gdzie kupujesz samochód: u dealerów samochodowych, w komisach, na giełdach. Obecnie dostaniesz go również wtedy, gdy kupujesz samochód bezpośrednio od jego poprzedniego właściciela – o kredyt możesz wnioskować w wybranym banku. Duże zmiany w tym segmencie rynku spowodowały, że banki posiadają bogatą ofertę kredytów samochodowych przeznaczonych na sfinansowanie tego typu transakcji.

Kredyty samochodowe oznaczają dla banku stosunkowo wysokie kwoty kredytu. Przekłada się to na dodatkowe zabezpieczenia, które banki stosują w przypadku tych produktów. Najważniejszymi z nich są wpłata własna i zabezpieczenie na pojeździe, podczas gdy w przypadku kredytów gotówkowych zabezpieczeniem kredytu może być poręczyciel lub ubezpieczenie kredytu i nie jest wymagana wpłata własna. Jeszcze kilka lat temu dodatkowe zabezpieczenie dla banku w przypadku kredytów samochodowych oznaczało często niższą cenę kredytów samochodowych (oprocentowanie, prowizje) w porównaniu do kredytów gotówkowych. Obecnie jednak szybki rozwój rynku kredytów gotówkowych i duża aktywność banków w tym obszarze sprawiają, że kredyty gotówkowe mogą być konkurencyjnymi produktami dla kredytów samochodowych.

Nasza rada

Porównaj oba produkty finansowe i wybierz najlepszy z nich, czyli kredyt odpowiadający Ci pod względem ceny oraz formalności, które będziesz musiał spełnić, ubiegając się o niego. Możesz to zrobić poprzez nasz serwis: porównujemy aktualną ofertę kredytów gotówkowych 20 banków oraz ofertę kredytów samochodowych 10 banków. Używając dodatkowo indywidualnego porównania, dowiesz się, jaki jest Twój profil kredytowy, jaki kredyt będzie najtańszy dla Ciebie oraz o który kredyt możesz w ogóle wnioskować. Unikniesz dzięki temu niespodzianek w oddziale banku, gdzie pracownik może Cię poinformować, że reklamowane przez bank oprocentowanie nie jest dla Ciebie dostępne.