Zadzwoń do nas!

12345 20 02

Opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy operatora

Jedna rata zamiast kilku - kredyt konsolidacyjny - porady finansowe

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipotecznie umożliwia zebranie kilku spłacanych przez Ciebie kredytów i przeniesienie ich do jednego banku – zamiast kilku rat miesięcznych spłacanych w różnych bankach, płacisz jedną, najczęściej niższą ratę tam, gdzie otrzymasz kredyt konsolidacyjny. Przedmiotem konsolidacji mogą być:

  • kredyty hipoteczne,

  • pożyczki hipoteczne,

  • kredyty gotówkowe,

  • kredyty ratalne,

  • kredyty samochodowe,

  • limity na kontach kredytowych,

  • limity na kartach kredytowych.

W tym przypadku (inaczej niż przy kredycie konsolidacyjnym niezabezpieczonym) zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest nieruchomość, na której bank ustanawia hipotekę. Obniżenie raty miesięcznej jest możliwe dzięki niższemu oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w porównaniu z oprocentowaniem poszczególnych produktów, które są przedmiotem konsolidacji (kredyty gotówkowe, samochodowe). Niższa rata wynika również z wydłużenia okresu kredytowania.

Porównaj ofertę kredytów konsolidacyjnych, gotówkowych tutaj.

Nasza rada

Kredyt konsolidacyjny może być sposobem na uporządkowanie Twoich finansów i płacenie niższej raty miesięcznej – oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych zabezpieczonych jest najczęściej niższe niż oprocentowanie kredytów gotówkowych, samochodowych czy limitów na kartach kredytowych. Konsolidując kredyty, pamiętaj jednak, że bank ustanowi zabezpieczenie hipoteczne na Twojej nieruchomości, która może stać się przedmiotem licytacji, jeśli przestaniesz spłacać kredyt. Gdy masz kilka kredytów mieszkaniowych, lepszym rozwiązaniem będzie ich refinansowanie – oprocentowanie kredytów refinansowych jest korzystniejsze od oprocentowania kredytów konsolidacyjnych. Niższa rata miesięczna, która może wynikać z niższego oprocentowania i wydłużenia okresu spłaty w wypadku kredytu konsolidacyjnego, nie oznacza wcale, że Twoje zobowiązania wobec banku nagle uległy zmniejszeniu.