Zadzwoń do nas!

12345 20 02

Opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy operatora

Umowa kredytowa - przemyśl zanim podpiszesz - porady finansowe

Przeczytaj dokładnie umowę kredytową. Ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na banki obowiązek wskazania w niej wszystkich kosztów mających wpływ na wysokość raty, którą będziesz płacić. Sprawdź wysokości prowizji i oprocentowania, koszt ubezpieczenia oraz wysokość dodatkowych opłat pobieranych przez część banków w związku z udzieleniem kredytu. Zwróć szczególną uwagę na wysokość oraz termin spłaty raty. Oprócz tego umowa kredytowa powinna zawierać informacje o sposobie odstąpienia od umowy, jak również regulacje dotyczące wcześniejszej spłaty kredytu. Częścią umowy kredytowej jest też harmonogram, czyli kalendarz spłat. Informuje on dokładnie o tym, jak spłacane raty zmniejszają pozostały do spłaty kapitał kredytu.

Porównaj ofertę kredytów gotówkowych w Total Money.

Pamiętaj, że umowa kredytowa oraz pozostałe dokumenty wykorzystywane przez bank w procesie kredytowym są częścią oferty kredytowej. W związku z tym bank ma obowiązek udostępnić Ci te dokumenty zanim zdecydujesz się na zawarcie umowy kredytowej. Jest to Twoje prawo, więc nie bój się z niego korzystać. Odmowa udostępnienia Ci ww. dokumentów to sygnał, że nie jesteś traktowany przez dany bank jako różnorzędny partner.

Nasza rada

Pamiętaj! Po podpisaniu umowy kredytowej często trudniej jest negocjować z bankiem warunki. Dlatego tak ważne jest przemyślenie i sprawdzenie wszystkich elementów kredytu przed jej podpisaniem. Wystarczy odrobina wysiłku, porównanie ofert i zapoznanie się ze szczegółami kredytu, abyś zaoszczędził nawet kilka tysięcy złotych (tyle może wynosić różnica dla ofert kredytowych w poszczególnych bankach) i uniknął nieprzyjemnych niespodzianek w trakcie spłaty kredytu.