Zadzwoń do nas!

12345 20 02

Opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy operatora

Reklamy banków a rzeczywistość - porady finansowe

Reklamy kredytów konsumpcyjnych – gotówkowych oraz konsolidacyjnych – spotykamy na każdym kroku. Duża konkurencja między bankami sprawia, że uzyskanie kredytu jest coraz łatwiejsze, a jego kwota coraz wyższa. Reklamy, które możesz znaleźć w telewizji, radiu lub internecie sugerują, że banki oferują kredyty konsumpcyjne na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach – z bardzo niskim oprocentowaniem, bez opłat i prowizji, co pozwoli Ci rozwiązać problemy finansowe... Niestety nie wszystko jest takie proste, jak w kolorowym świecie reklam. Banki nie rozdają przecież pieniędzy za darmo. Zatem decyzja o zaciągnięciu kredytu musi być przemyślana.

Nasza rada

Jeżeli decydujesz się na kredyt, korzystaj z ofert dużych wiarygodnych banków. Zyskasz wówczas pewność, że wszystkie rozliczenia dotyczące kredytu będą w zgodzie z zawartą umową i obowiązującym prawem. Takiej pewności nie będziesz mieć w wypadku firm oferujących dowolne kwoty kredytu „bez żadnych zabezpieczeń i na niezwykle korzystnych warunkach”.

Banki, reklamując swoje kredyty gotówkowe czy konsolidacyjne, często korzystają z powszechnego tricku – w reklamach pokazywane są najlepsze (czyli najniższe) oprocentowanie i prowizja. Problem jednak w tym, że taki kredyt może otrzymać tylko określona grupa klientów. Mogą to być stali klienci banku lub tacy, których bank uzna za najmniej ryzykownych (mają odpowiedni profil kredytowy), a także klienci spełniający dodatkowe wymagania stawiane przez bank. Większość z nas takich warunków prawdopodobnie nie otrzyma – wizyta w oddziale banku może nas niemiło rozczarować. Każdy z nas szukając kredytu dla siebie, chciałby jednak wiedzieć, jakie oprocentowanie i prowizję faktycznie otrzyma w wybranym banku i czy w ogóle dostanie kredyt.

Finansowysupermarket.pl jest pierwszym serwisem, który umożliwia porównywanie kredytów z uwzględnieniem Twojego profilu kredytowego. Używając indywidualnego porównania kredytów gotówkowych lub konsolidacyjnych, możesz dowiedzieć się, jak banki ocenią Cię jako potencjalnego klienta (czyli jaki jest Twój profil kredytowy): jakie oprocentowanie kredytu i prowizje otrzymasz i gdzie w ogóle możesz wnioskować o kredyt. Używając indywidualnego porównania kredytów gotówkowych lub konsolidacyjnych, możesz dowiedzieć się, jak banki ocenią Cię jako potencjalnego klienta (czyli jaki jest Twój profil kredytowy): jakie oprocentowanie kredytu i prowizje otrzymasz i gdzie w ogóle możesz wnioskować o kredyt. Pozwoli Ci to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w oddziale banku. Dodatkowo oszczędzisz czas, ponieważ dowiesz się, w którym banku masz największe szanse na otrzymanie kredytu, a który bank raczej nie zaakceptuje Twojego wniosku kredytowego.