Zadzwoń do nas!

12345 20 02

Opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy operatora

Rodzaje kont osobistych - porady finansowe

  • Konta standardowe – konta do bieżącego zarządzania finansami osobistymi. Dostęp do nich jest często wielokanałowy (przez oddział banku, Internet, telefon, wap, SMS), co ma Ci ułatwić zarządzanie pieniędzmi. Ofertę kont w różnych bankach porównasz na https://direct.money.pl/kontaosobiste/.

  • Konta prestiżowe – konta zapewniające ponadstandardowy pakiet świadczeń i funkcjonalności (niższe opłaty, osobisty doradca itp.). Aby otworzyć takie konto, musisz spełnić wymagania stawiane przez bank (np. mieć odpowiednie wpływy na konto czy wykonywać określoną liczbę transakcji w miesiącu).

  • Konta studenckie – konta przygotowane specjalnie dla studentów. Najczęściej do ich założenia konieczne jest posiadanie aktualnej legitymacji studenckiej (konto ważne jest tylko do określonego wieku). W zależności od banku w ramach tego konta można uzyskać limit na koncie oraz kartę kredytową.

  • Konta młodzieżowe – konta przeznaczone dla młodych osób, ale do ich założenia wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów. Uczą młodzież zarządzania własnymi pieniędzmi. Dzięki tym kontom banki zdobywają nowych klientów, gdyż część z młodych osób pozostanie ze swoim kontem w „starym” banku przez wiele lat. W ramach kont młodzieżowych banki oferują takie możliwości, jak np. doładowania telefonu czy programy punktowe.

  • Konta walutowe – konta prowadzone w walucie obcej: euro lub dolarach. Zarządza się nimi tak, jak kontami standardowymi.

  • Konta oszczędnościowe – konta służące do przechowywania oszczędności. W ich ramach można w bezpieczny sposób zarabiać odsetki od wpłaconego kapitału. W odróżnieniu od standardowych kont osobistych mają zwykle wyższe oprocentowanie, ale dają mniejszą swobodę w dysponowaniu pieniędzmi (środki wpłacone na rachunek oszczędnościowy zwykle muszą na nim pozostać przez ustalony okres czasu, gdyż wcześniejsza wypłata może oznaczać utratę odsetek).